Listopad 2006


Mini návod

30. listopadu 2006 v 22:21 | Prcek |  Starshine
Skládačka ke vstupu do Pandorie
Skládačka v pandorii je něco jako osmisměrka, musíte tam najít čtyři jména - Lisa, Linda, Anne a Alex. Např. jméno Linda je ukryto úplně vlevo nahoře. Jděte nejdříve na písměnko L a klikněte na něj levým tlačítkem myši, ozve se zvuk a objeví se na písmenku blesk. Blesk ale není znakem Lindy, znakem Lindy je modrý měsíc. Klikněte na blesk levým tlačítkem a blesk se promění v jiný znak, klikejte tak dlouho, dokud se neobjeví místo blesku správný znak ( u Lindy je to měsíc), takto postupujte u každého písmenka ve jménu Linda, až bude jméno celé označené a správnými znaky, budou nad ním blikat třpytky. Pak jdete na další jméno. U Alex nemusíte hledat znak, protože alexin znak je blesk a ten se objeví hned jako první. Lisy znak je růžová hvězda a znak Anne je slunce. Hotová skládačka má vypadat takto:
Skákání přes houby v Pandorii
Takže zkusim vám pomoc takhle:
Když dojdeš na ten polorozbořený most, Anne řekne, že musí najít jinou cestu a že zkusí přeskákat ty houby. Ty půjdeš pomalu po tom mostě a až tam ten most skončí, tak jenom kolmo spadni dolů na tu první houbu (nerozebíhej se ani nic podobného). Pak si myší srovnej "pohled" tak abys přímo rovně koukala na tu další houbu a rozběhni se a na skoč. (skákej tak, že se rozběhneš pomocí toho, že budeš levou rukou zárověň držet schift a zároveň W a pravou v pravém okamžiku zmáčkneš mezerník a tim skočíš). No, tam pak dávej pozor na ty černý koule, co tam lítaj. Na další houbu se rozbíhat nemusíš, prostě na ní jenom spadni, ale pak se zase rozběhni a skoč na tu skálu, jdi pak krokem za světýlkama. Za chvíli tam budou dva šutry a nad nima světýlko a pak houba. Rozběhni se před těma šutrama a pak na tu houbu skoč. Když se ti to nepodaří, tak to myslim nevadí, protože tam nemáš kam zrovna spadnout, prostě se kdyžtak vrať a zkus to znovu, hlavně hezky rovně do prostřed houby. Když budeš na tý houbě tak radši trochu zacouvej (otoč se a jdi na konec abys ses mohla pořádně rozběhnout) a pak skoč na tu další a pak to samý udělej na tu další - na tu poslední, co na ní roste vlevo další houba, Jdi za světýlkama a skoč na tu skálu a pak už jdi opatrně dál po skále těsně vedle zdi a pak tě to dovede ke concordovi. Tenhle návod si radši vytiskni a až to budeš hrát tak se na to dívej.
Snad ti to trochu pomůže, víc ti poradit nemůžu. :o)
Hledání baterek v 5.kole 3.dílu:
Tohle kolo je dost těžké a mě osobně to vždycky nahání strach ti chlapy tam a svtěla jejich baterek, no ale i tak vám zkusím nějak pomoci překonat toto kolo: Jak asi víte, musíte najít baterek 6 a vždy, když jí chcete sebrat, tak musíte slést z koně, což je nevýhoda. Rychlý způsob, jak sbírat baterky, je přijet k nim na koni z pravé stranky a postavit koně vedle baterky tak, aby Anne, až bude seskakovat z koně, stoupla rovnou na tu baterku. To se pak ukáže zároveň vykřičník a zároveň sedlo, takže seberete baterku a okamžitě vylezete zpět na koně. Taky poradím, že nemá cenu hledat baterky na silnici, sice tam jsou, ale jsou tam také ti chlapy. Takže jakmile začnete hrát toto kolo a nasednete na koně, tak nejezděte rovně po té hlavni cestě, i když tam uvidíte baterku (je tam hned chlap), ale jeďte malou cestičkou hned vpravo, která vás dovede na místo, kde jsou mosty a voda, hned jak vjedete na cestu se jukněte vlevo mezi ty stromky u té skály, tam je baterka a pak jeďte dál přes ty klády na cestě a přeskočte zídku, tam by pak měly někde být další baterky, projděte tuhle část od zídky až po most přes řeku a najdete tam někde mezi stromy asi dvě baterky, pak přeskočte most přes vodu a zase hledejte v té další části, určitě narazíte na další baterky a pak přeskočte opět řeku a tam budou další baterky. hezky to tam celé projděte každou tu část, v těhlech místech nejsou chlapy, protože oni se nemůžu dostat přes vodu, když je tam most rozbořený. No až budete v té třetí "části" tak byste mohli ještě přes další most, kde jsou sice baterky, ale i chlap, který vás chytí a navíc v téhle chvíli byste už měli mít všechny, jestli ne, tak znovu projděte tu trasu mezi těmi řekami, tam jich je 6 celkem určitě, hlavně nechoďte na silnici, až budete mít všechny, tak honem zpět do stáji (anne to řekne). On pak Concorde řekne, že si vás ty chlapy všimly a musíte utíkat, takže opravdu honem rychle domů !!!! A nepleťe si baterky s hvězdami !!!

Koníci holek

30. listopadu 2006 v 18:45 | Prcek |  Starshine
-Kůn Anne
-Kůn Lissi
-Kůn Alex
(Meteor je kůn Lindy ale nesehnala jsem obrázek)
Záložky:

Štítka na sešity:

Postavy

30. listopadu 2006 v 18:40 | Prcek |  Starshine
Tak toto je celý zkopčený úáč jsem to vymyslela a opět se mi to ztratilo tak sem dát okopčený..
POSTAVY A NĚCO O NICH
Lisa se do Jorviku přistěhovala těprve nedávno. Když překonala svůj strach z jízdy na koni a spřátelila se s podivuhodným koněm jménem Starshine a ostatními děvčaty, její život se náhle proměnil v tajuplné dobrodružství.
Linda je nejchytřejší dívka ze školy. Pořád se nemůže rozhodnout, jestli jsou pro ni důležitější školní povinosti, nebo překážkové dostihy a její kůň Meteor.Linda je nejchytřejší dívka ze školy. Pořád se nemůže rozhodnout, jestli jsou pro ni důležitější školní povinosti, nebo překážkové dostihy a její kůň Meteor.
Anne pochází ze zámožné rodiny a na lidi, k´teří jí neznají, působí trochu arogantním a sebestředným dojmem. Prožívá dobrodružství spolu s ostatními dívkami a její touhou je vydat se na dráhu modelky a moc zároveň trávit čas se svým koněm Concordem.
Alex vyrůstala jako jediná dívka mezi čtyřmi bratry. Díky tomu je sama tak trochu jako kluk a má také přirozený technický talent a vášeň pro nejrůznější stroje. Zbožňuje svého milovaného koně Tin-cana a svého mladšího bratříčka, kterého možná až moc rozmazluje.
Sabine je zlá a tajemná dívka, která chodí s dívkami do školy a komplikuje jim život :o).....Má koně Kaahna, který je velice rychlý a vytrvalý. Sabine je spolčená s panem Sandsem a jeho kumpány a byla to pravděpodobně ona, kdo stíhal Lisu v první epizodě v šestém kole, jako jezdec v červeném...
Pan Herman je správce (majitel) jorvických stájí. Ví o tajemství duchů na koních a o všem, co se stalo a co se stane. Je to hodný a přátelský pán. Ve druhé epizodě mu šlo téměř o život, když měl jeden z rváčů pana Sandse za úkol se o Hermana "postarat". Dívky tenkrát Rváče předběhli a Hermana varovaly..
Zlý, podlý a tajemný chlap, který usiluje o to, zničit duchy na koních a přemoci dobro. Je spolčený se Sabine a má mnoho poskoků - Rvačů. V první epizodě unesl Starshina a v druhé umístil bombu na přehradu a chystal se zničit Jorvik a také zneškodnit Hermana.
Hezký a milý kluk ze školy, kam dívky chodí. Líbí se mu Lisa a on sám se líbí Anne. Zatím se neví, zda je jako postava nějak důležitý, jen doufejme, že není na straně pana Sandse a Sabine.......
Modrý veverčák Fripp, který střeží tajemství duchů na koních a Pandorii. Pomáhá dívkám, pokud si už samy nevědí rady.

Čas

29. listopadu 2006 v 20:25 | Very |  *FF-Černá kočka
,,Tak..super už si povídám z mrtvolou..to sem teda dopadla..kdybych měl taky schopnosti tak bych šla s nima a neseděla bych tu jako blbec u mrtvoly..´´řekla jsem naštvaně.
,,Bejt tebou bych si nestěžovala..´´ozval se pobavený hlas.Rychle jsem se otočila a uviděla rezatou kočku.Měla mohutnej ocas a její barva mi připomínala lišku.
,,Kdo si?´´řekla jsem zaraženě.
,,Dobrý duch..´´usmála se.,,Jasně že jsem kočka!Říkej mi klidně Lišavá.´´
,,Lišavá..hm..co tu děláš?´´řekla jsem bojovně.
,,Klidni svojí bojovnost!´´řekla mírně otráveně.,,Jdu ti pomoc.´´
,,S čim?´´
,,No s čim asi..jen ty můžeš zachránit tady kočku..´´obrátila oči v sloup.
,,Lišavá nejsi cvok?Dyť je mrtvá..´´řekla jsem nevěřícně.
,,Nikolo..bože můj tak to vezmu od začátku protože stebou neni řeč.Čas...co o něm víš?´´
,,Že furt plyne a nejde se zastavit ani vrátit proč?´´
,,Hmm..super..´´obrátí oči v sloup.,,Čas se ale dá obcházet nebo-li ,,cestovat,, a někdo dovede časem cestovat i zněkym jinym.Také se s časem dá manipulovat´´
,,To mam jako veřit že..?´´
,,Kriste pane můj..Nikolo!Prober se..řeknuti to takle.Ve škole při písemce si měla pocit jako by se čas zastavil..čím to asi bude?´´
,,Nevim..prostě jen pocit..´´začínam mít s tý kočky blbej pocit.
,,Kolikrát ti mam říkat že jen pocity NEJSOU?!´´rozkřikla se na mě.
,,Hej klidni se!A odkud mě sakra znáš?´´
,,Konečně jsi použila mozek holka..´´
,,Hele nech si to!Jo a proč bych měla vůbec chtít zachránit kočku??´´vyjela jsem.
,,A víš vůbec kdo to je?Ne že jo..Tak jí sundej masku..´´řekla z úšklebkem.
,,Klidně stejně jí asi neznam..´´řekla jsem a strhla kočce masku.,,Bože ne!KATKA!´´slyzy se mi vhrnuli do očí.
,,Tak vidíš..pomůžeš jí?´´
,,Ale já nic neumim bože..´´brečela jsem.
,,Ale jo..umíš manipulovat s časem..stačí se vrátit o pět minut a udělat co ti řeknu.´´usmála se.
,,Ale já to neumím..´´
,,Jo umíš...stačí myslet na dobu kdy se chceš vrátit..Když se vrátíš v čase si neviditelná..bezmeš sebou kočku..mrtvolu a postavíš jí před oštěp a se živou se vrátíš.Chápeš?´´
,,Jo ale já to nedokážu..´´
,,Ale jo!Prosím Nik..´´
,,Já to zkusim..´´hekla jsem.Ale já to nedokážu..Ale zkusit to musím kvůli Katce.Vsala jsem mrtvolu do náruče a myslela na dobu před pěti minutami.Myslela jsem na to moc usilovně.Najednou sem se vznesla do vzducho a vyděla těch pět minut po spátku.Uslyšela jsem to cvaknutí a viděla jak se vyřítil z díry oštěp a letěl příno na vlkovo srdce.A jak se kočka vrhla před oštěp rychle jsem dala před kočku její mrtvolu a jí sem drapla za pas a obě jsem přistáli spátky na podlahu k Lišavé.
,,Konečně skvělá práce holka!´´pochválila mě Lišavá.
***
,,Můžete mi tu vysvětlit co se děje?´´řekla jsem a nechápavě koukala na Nikolu a nějakou kočku.
,,Jasně..víš ty si vlastně mrtvá..´´řekla Nikola a pak mi všechno podrobně vylíčila.
,,Aha..chápu..ale nemůžu tomu věřit..´´řekla jsem.
,,Rychle běž těma dveřmama ostatní tě potřebujou Catrin!´´řekla kočka Lišavá.
,,Odkud mě znáš?To je jedno už jdu na to!´´řekla jsem a běžela těma dvařma.Měla jsem divnej pocit že se něco stane..Zahalila mě mlha..

Dalších pár veciček

29. listopadu 2006 v 19:43 | Very:) |  Gothic styl (takzvaně upíří styl)
(mě se líbí doufám že vám taky)

Oštěp a slyzy

28. listopadu 2006 v 18:40 | Very |  *FF-Černá kočka
Při letu jsem usnula.Probudil mě až Martin.
,,Sme tu kočí..´´
,,Aá!Jo je dik..´´vstala jsem vzala si baťoh ze soškama a vyšla ven.Byli jsem na nějaký pustý mítině. Dalekoširoko jen skály a kameny.
,,Tady?!´´ vykulila jsem oči.
,,Jo..tam!Vidíš ten jakoby otvor?´´zeptala se Cat.
,,Jo vidim..to je ono?´´
,,Jo vchod do podzemí..´´
,,Doufám že to nebude vchod do záhrobí!´´zasmála jsem se.
,,Radši bych nevtipkoval kočko..´´řekl vlk.
,,Ale vlčíku snad se nebojíš?´´
,,Měla by ses vzpamatovat..´´
,,Cože?Já ti ukážu!´´vystrčila jsem drápy a připravila jsem se na útok proti vlkovi.
,,KLID!CO to děláš?!´´zakřičela Cat.
,,Jej..jo promiň.´´drápy jsem zastrčila.Opatrně jsem vešla do otvoru a čekal mě nečekaný sešup.Skončila jsem ležet někde kde to vypadalo jako ve sklepě.Nechutnym sklepě.Zem byla sliská.V tom na mě dopadl vlk.
,,Au..´´hekla jsem.
,,Si dobrá přistávací plocha.´´rejpnul si.
,,Já ti dam přistávací plochu!´´pomohl mi vstát a já ho nečekaně políbila a vlk skončil na zemi pod Martinem.
,,No kluci..´´zasmála jsem se.Byli jsem v bludišti.Zachvíli na zemi přistáli všichni.Poslední dopadla Cat.
,,Tak teď kam?´´zeptala jsem se.,,Do prava nebo rovně?´´
,,Rozdělíme se?´´řekl Petr.
,,Tak jo..Já Nikola Vlk Michal a Cat půjdeme rovně a ostatní do prava.Jo?´´řekla jsem.
,,Jo.´´ souhlasili a vyrazili jsme.
,,Nešli jsem už tudy?´´zeptala se Nikola asi po půl hodině.
,,Ne..To by na stěně byli škrábance od kočky..´´řekl Vlk a já udělala další škrábance.Za námi se ozvalo vrčení.Rychle jsem se otočila a uviděla zvíře z tělem lva a psí hlavou.
,,Bože co to je?´´řekl Michal.
,,Nevim ale na přítele to nevypadá.´´řekla jsem a uhnula jsem před útokem toho zvířete nebo co to bylo.Vytáhla jsem drápy a skočila jsem po něm.Chvíli sme se prali ale nakonec jsem mu usekla hlavu. Oddychovala jsem.
,,Jsi v pořádku kočko?!´´řekl se starchem v hlase vlk.
,,Jo jsem pojďme dál..´´řekla jsem rozhodně.Šli jsme a najednou se ozvalo cvaknutí.,,Dolů!´´zakřičela jsem a všichni se vrhli na zem a jen tak tak nás minuli jedové šipky.
,,Kurva!Kurva!Málem nás to propíchalo!Nikdo mi neřek že mě málem sejmou nějaká blbí šipky!´´ řekl Michal a klepal se.
,,Klídek..nic se nestalo..´´ usmála jsem se.
,,Já věděl že mam zůstat jako ta mrcha Katka!Jí aspoň nejde o kejhák...ty vole..´´
,,Michale!Klídek!Děláš jako by tě měli zabít..´´ řekl vlk.
,,Jo..sory..´´ zklidnil se trochu Michal.
,,Musíme si dávat pozor kam šlapeme!´´ řekla jsem.
,,Bože můj..to áá!´´křikla Nikola a zem se pod ní propadla.Držela se okraje a měla na mále.
,,Podej mi ruku!´´okamžitě jsem si k ní lehla a natáhla k ní ruku.
,,Néé!´´zapištěla a nechtěně mě strhla do díry ale já jsem se jí naštěstí chytla za nohy.
,,Pomocte nám sakra!´´zakřičala jsem protože podemnou se blískali hroty oštěpů.
,,Ježiž co děláte?!´´vykřikla vlk a rychle chytil Nikoly ruku která se už neudržela.Já jsem ještě víc klesla k oštěpům.
,,Co děláš?!´´křikla jsem na vlka.
,,Hned to bude..´´řekl a snažil se vytáhnout Nikolu a tím pádem mě.
,,Mě to neříkej!Ale řekni to těm oštěpům!´´ještě jednou sem se přiblížila k oštěpům ale pak nás vytáhli.
,,Uf..to už Nikolo nedělej..´´oddechla jsem si.
,,Jasně..´´houkla.
,,Jdeme dál?´´ zeptal se vlk.
,,Jo snad nebudou žádný překvápka..´´usmála jsem se.
,,Snad jo..hele co to tamdle je?´´zeptal se Michal a ukázal na třpytící se věc dál před náma.
,,Oltář!Rychle!´´řekla jsem a rozběhla sem se.Před oltářem nám zmizela zem pod nohama a žuchli jsem do nějaký díry.
,,Máme štěstí žuchli jsme do měkýho..´´usmála se Nikola a země se nad námi zavřela.
,,Proč mám pocit že by tu písek neměl bejt?´´řekla jsem.
,,Protože tu ani bejt nemá..´´řekl vlk.
,,Nechci rušit ale písek tu bříbívá a my jsme po tmě..´´řekl Michal.
,,No jo porát..´´řekla Nikola a rosvítila baterku.Uviděli jsem jak písek padá z otvorů.
,,A sakra!Cat?!Si tu?!´´volala jsem.
,,Neni..byla za náma a díře se vyhla..´´řekla Nikola.
,,Aspoň že někdo přežije..´´řekla jsem.
,,Klid mi taky přežijem..Hele na stěnách jsou nějaký drahokami či co..´´ukázal vlk na jednu za stěn.
,,Hmm to nám nepomůže!´´řekl Michal a snažil se nezapadat do písku.
,,Co je tam nahoře?´´zeptala jsem se.
,,Nějakej velkej drahokam..Ale to nám nepomůže!´´řekla Nikola.
,,Ale možná jo.´´vytáhla jsem drápy a vyšplhala jsem k drahokamu a chtěla ho vyrvat.Ozvalo se křupnutí a já i z tim drahokamenam žuchla do písku.Písek přestal padat a strop se rozestoupil.
,,Super!Ale jak se odsut dostanem tam nahoru?´´zeptal se Michal.
,,Nebude ti vadit jedn věc?´´zeptala jsem se.
,,Co jaká?´´divil se Michal.
,,Dělam to nerada...ale..´´Popadla jsem ho a vyhodila ven.Chytil se okraje a vylezl nahoru.To semí jsem udělala Nikole a Michal jí pomohl ven.Pak sme z vlkem vylezli ven.
,,Konečně!Bála jsem se o vás!´´řekla Cat.
,,Jo mi se taky báli..´´řekl Michal jízlivě.
,,Ahoj!Rádi vás vidíme!´´ozval se hlas Free.
,,Free!Super že ste tu!´´usmála jsem se.
,,Měli sme na kahánku ale nás nic jen tak nezabije že ne kluci?´´usmála se.
,,Jasně že ne!´´smál se Petr kterej měl přes obličej krvavej šrám.
,,Taky ste podkali to zvíře?´´zeptala se Nikola.
,,Jo a nejen jedno..´´usmála se Free.
,,Hele rychle moc času už nemáme!´´řekla Cat.,,Vlku ,kočko dejte do těch otvorů ty sošky rychle!´´
,,Jasně!´´z baťohu jsem vyndala sošky jednu podala vlkovi a se sochou kočky jsem šla k oltáři.
,,Na tři..jedna dva tři!´´křikla vlk a já hned dala sošku na místo a vlk udělal to samí.Uslyšela jsem cvaknutí a zhéídla jak se vyřítil z díry oštěp a letěl příno na vlkovo srdce.Rychle a bezmyšlenkovitě jsem se vrhla před vlka a cítila jsem jak mi oštěp projel kůží k srdci..
***
Free
Viděla jsem jak se kočka vrhla před vlka a zaryl se do ní oštěp.Její tělo kleslo na zem a vlk ho chytil a držel.Šla jsem k němu a ke krvi zrány jsem dala prst a ochutnala krev.
,,Vlku..je mrtvá..oštěp jí probodl srdce a jeho hrot byl napuštěn jedem..´´řekla jsem po ochutnání její krve.
,,Ne to neni možný!Ona nemůže být...NESMÍ!´´rozbrečel se a z jejího těla vyškubl oštěp.
,,Vlku..nech jí je mrtvá..jí už nepomůžeš..jedině když slpníme úkol!´´řekla jsem a oči se mi zaleskly.
,,Já jí neopustím!´´
,,Vlku tebe bude zapotřebí tam.´´Cat ukázala na otevřené dveře kterých sme si nevšimli.,,Zůstane u ní
Nikola..ostatní za mnou!´´řekla kočka Cat a vlk jí poslechl.Pomalu jsme šli ke dveřím.
***
Nikola
Sedla jsem si vedle jejího bezduchýho těla.
,,Tak to máš kočko..si mrtvá..stálo ti to vůbec za to?´´zeptala jsem se.Bylo mi celkem smutně že zemřela takle.Ale aspoň ukázala že vlka miluje víc než svůj život..
Pokračování příště

Začátek konce

28. listopadu 2006 v 11:54 | Very |  *FF-Černá kočka
Překročila jsem tak známí a obávaný práh domu.Ten dům vypadal skvěle pár noderních věcí.Prostě nádhera..I když jsem na něj neměla dobrý vzpomínky..Ale co musim to tu vydržet.
,,Tak panstvo toto je náš skromný příbytek!´´usmál se Elios.
,,Hezkej dům..´´řekl Petr.
,,Díky..´´usmál se Elios.
,,Kde to jsem?´´Free se zrovna probrala na gauči.
,,Doma ségro..klid všechno je v poho.´´usmál se na ní Elios.
,,Aha..´´dál se na nic neptala protože zase usnula.
,,Tak pojďte pansktvo ukážu vám pokoje!´´řekl Elios a šel po schodech nahorů.Mi jsme šli za ním. Dorazili jsme k prvním dveřím zleva.
,,Tak to je tvůj pokoj Katko!´´usmál se a já vešla do pokoje.Elios s Petrem šli někam dál.Rozhlídla jsem se po pokoji.Jedna velká skříň dvoulůšková postel u postele malej stolek..V rohu nějakej psací stůl..Mě to stačí..Dojdu si pro věci.Proměnila jsem se a vzala si masku a cyskočila z okna a běžela domů.Před domem jsem vytáhla mobil a zavolala mamce.
,,Ahoj mami!´´
,,Ahoj Katko co se děje?´´
,,Mohla bych bydlet u jedný kámošky?Je ve městě nová a má velkej dům.A bydlí sama.Je to blíž ke škole než od nás!Prosím..´´
,,No tak jo..ale budeš nás navštěvovat jasný?´´
,,Jasně!Ahoj!´´zavěsila jsem a vyskočila k sobě do pokoje.Rychle jsem si zabalila věci a popadla Cat.A vyskočila jsem s ní ven.
,,Jsem ráda že si v pohodě!´´usmála se na mě.,,Kam jdeme?´´
,,Jdeme do nového domova.´´usmála jsem se a zachvíli jsem byla ve svém novém pokoji.Proměnila jsem se zpátky a vybalila jsem si věci a šla dolů.
,,Kde si byla?´´zeptal se Elios.Free už byla probraná a seděla v křesle.
,,Pro věci..´´řekla jsem a sedla si do křesla naproti Eliosovi.
,,Aha..ale měla si nám to říct..´´
,,Nic se mi nestalo a ani nestane.´´řekla jsem otráveně.
,,No jo..´´
,,Mamce jsem řekla že jdu bydlet ke kamarádce a ona souhlasila.Takže je vše ok.´´
,,Super.´´usmála se Free.
,,A co ty Petře?´´zeptala jsem se Petra.
,,Dobrý rodiče si myslí že jsem pořát ve vojenský škole..´´
,,Ty si chtěl být voják?´´moje zvědavost mi nedala.
,,Ne ale táta je voják tak jsem musel taky..Rodičum je jedno jestli žiju nebo ne..´´
,,To je mi líto..´´
,,To nic člověk si časem zvykne.´´usmál se.
,,Hm..´´
,,Lidi nechci rušit ale musim vám něco říct!´´Cat mi vyskočila na klín.
,,Ona ta kočka mluví?´´podivil se Petr.
,,Jo mluví..to je Cat to je Petr.´´v rychlosti jsem je představila.
,,Víte co je za den?´´
,,Jo středa.´´řekl Petr.
,,No a zejtra ráno musíme vyrazit do Německa.´´řekla Cat.
,,Proč do Německa?´´
,,Protože je tam ten chrám.´´
,,Hm..super.´´
,,Vyrazíme ráno..a měli bychom to stihnout do pátka bejt v chrámě a já se napila.´´
,,Tak to máme čas..´´řekl Petr
,,Do první minuty po dvanáctý hodině večerní ve čtvrtek.´´řekla Cat na upřesněnou.
,,A sakra..co škola?´´
,,Neboj..´´usmála se.,,S tím nám pomůže Nikola.´´
,,Jak to myslíš?´´
,,Uvidíš Katko.Jo bylo by dobrý kdebyli jely všichni z party.´´
,,I Michal s Nikolou?Ale ty nemají..´´
,,Možná ne možná jo.´´
,,Jak to myslíš?´´
,,Každý má mějakou svojí moc..Ať je to ,,jen,, rozum či šikovnost.Ne každý má vaše velké.Chápeš mě Katko?´´
,,Jo chápu..proč mám pocit že váš víc než říkáš?´´
,,Možná jo možná ne..řeknu vám tohle.Nikdo ale opravdu nikdo vám nemůže prozradit úplně všechno. Vždycky si něco nechá pro sebe.A kdybych já z budoucnosti řekla všechno poškodila bych tak řád věcí co se stane.´´
,,Super..tak nám prostě někdy lžeš.´´řekla jsem.
,,Ehm-já bych to za lži nepokládala jen bych je pokládala za neúplné informace.´´
,,Ty mě štveš.´´
,,Já vím..´´usmála se.
,,Tak to je hustý..´´řekl Petr.
,,Jo to je..´´řekla Free a usmála se.,,Měli by sme to ostatním říct..ať se připraví.´´
,,Jo měli..´´řekla jsem.
,,A jak tam půjdeš?Jako kočka nebo jako Katka?´´zeptal se Petr.
,,Jako kočka..Můžu pak využívat sílu..´´
,,A proč neřekneš že jsi kočka i Katka všem?´´
,,Prostě to nejde..Petře prosím neříkej to..´´
,,No jo...neboj.´´
,,Díky..jdeme jim teda zavolat?´´zeptala jsem se.
,,Jasně.´´řekla Free.
*
Po pěti minutách jsme všechny obvolali.Nakecali jsme jim že já nejedu že zůstanu tady a že s kočkou se potkají u letadla.Poletíme totiš letadlem.Petr umí létat z letadlem a tak si půjčíme jedno vojenský. Unaveně jsem si lehla na postel a přemýšlela.Touhle dobou už budem možná v Německu v chrámu.. Bože můj..Měla jsem potivná pocit.Jako by se zítra mělo stát něco spětnýho..Moc špatnýho..Rychle jsem myšlenku zachnala a zapla jsem si mini televizi.
*
Noc utekla tak rychle a já jsem už čekala u menšího letadla na ostatní.Za chvíli přišli.
,,Ahoj kočičko!´´usmál se vlk.
,,Konečte jste tu!´´řekla jsem chladně a nastoupila si.Sedla jsem si a vedla mě se posadil vlk.
,,Co je ti?´´zeptal se.
,,Co by bylo..´´
,,Zabila si člověka..´´
,,No a?To se mám jako zbláznit?Já se jen bránila!´´
,,Někdo jako ten chudák proti tobě neměl šanci..´´
,,Jestli mi to jdeš vyčítat tak si šetři dech!´´naštvaně jsem vstala a sedla sem si k Martinovi.
,,Ahoj..´´
,,Ahoj jsem Martin..´´představil se.
,,Jsem kočka.´´usmála jsem se.
,,Proč sis přesedla od vlka?´´
,,Protože.´´
,,No jo..škoda že nejela taky Katka..znáš jí?´´
,,Tak trochu..´´
,,Achjo..ona je..´´
,,Co je?´´pocítila jsem větší horkost.
,,Skvělá ale nemá mě ráda..´´
,,Možná jo..´´
,,Hmm..možná..´´letadlo zrovna odstartovalo..
,,Supr už letíme..´´
,,Jo supr..ty si taky upír?´´
,,Jo bohužel..neměla jsem na vybranou...´´
,,Já jsem chtěl být upírem kvůli Katce..myslel jsem že bych jí mohl ochranovat...´´
,,A co když ochranu nepotřebuje?´´
,,Nemá žádné schopnosti..´´
,,Někdo nemá rád když ho chce někdo jiný chránit..´´řekla jsem a zavřela oči.Za pár hodin už možná budeme vchrámu a všechno začne...A pak to konečně skončí...

Mokrá louka

27. listopadu 2006 v 14:54 | Prcek |  Spisovatelka Lenka Lanczová
Podle mě nejlepší Lenčina knížka,tak vám opíšu co jsem si napsala do čtenářského deníku.(To jsem nikde nezkopčila)
Tento příběh vypráví Tereza.Bude jí za pár dní 16 a má dvojče Lucii. Vzhledově jsou úplně stejné ale povahou vůbec..Lucie čte poezii a na žádný mejdany nechodí.Naopak Tereza chodí na mejdany atd. .Jejich rodiče jedou na dovolenou a dům si přebírá babička a pratetička.Ty jsou ale vážně šílené! Například jejich prateta ztratí zuby,budou obě koketovat s o dost mladším zedníkem,který jde spravovat zed kterou jejich milovaná prateta rozbourala když se z hub vrátily v jedenáct večer.A ke všemu jejich prateta ještě přijede stopem.Tereza jednou uvidí tři čundráky a jeden je pořádně piclej.Obě dvojčata jdou na brigádu.Lucie prodávat zmrzlinu a Tereza recepční v kempu Mokrá louka.Terezina nejlepší kamarádka Andrea jde na stejnou brigádu jako Tereza ale k jejich neštěstí Andreu pošle vedoucí kempu Cafourek pracovat do kuchyně.Tereza si z něj dělá srandu že je Cancourek.Tereza zjistí že ti čundráci se nastěhovali právě tam.Cafourek si na Terezu dovoluje a dvakrát se ji pokusí políbit. Tereza je ale zásadně proti.Andrea ji řekne že se zamilovala do nějákého Richarda.Tereza nevěří že Richard je tak hodný.Slibuje Andree filmovou kariéru,vozí ji autem...Později se Tereza seznámí s bandou co ji často odvede z recepce a má problémy.Taky se seznámí s nepříjemným pánem,panem Mrkvičkou který se pak objeví u jejich pratety a babičky.Tereza se seznámí s tím čundrákem,jmenuje se Tom,a později s ním začne chodit. Andrea se s Richardem vyspí ale vůbec se jí to nelíbilo.Když jednou Tereza zajištuje prodloužený zájezd a vidí občanku Richarda.Zjistí že má dvě děti a ženu.Není žádný filmoví producent jak tvrdil Andree ale je zedník.Tereza to oznámí Andree a ta jen brečí a brečí.Lucie taky o někom básní a pak potká Richarda který si ji splete s Lucií a Tereza zjistí že to je onen Lucčin vysněný kluk.Ten jí chce vyfotografovat a Tereza večer uteče aby ho nějak přelstila.Uvidí je spolu ale Tomáš a děsně se na Terezu naštve.Richard bude chtít aby se Lucie,tedy vlastně Tereza ale Richard si myslí že Lucie svlékla a dokonce ji přiváže ale Terka uteče.Tereza informuje ženu Richarda at si pro něj přijede a ta mu provede scénu.Přijede i Cafourkova žena a ta zase svému muži udělá scénu.Díky tetičce a pratetičce se udobří Terka s Tomem, které udělají párty jejich narozenin.Tomáš musí odejít pokud nepozná kdo je Lucka a kdo Terka.Nakonec to pozná.Lucka se dá do kupy s Adamem který jim záhadně házel na plot růže.

Filmy s malou Lenorou

26. listopadu 2006 v 17:28 | Prcek |  Naše malá Lenora
Last part 2 (Malá Lenora)
Tak to tak vypadá že naše malá Lenora je nemocná .... jde k doktorovi a tam se dozví že je vlastně mrtvá :-) ..... část druhá
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 3252 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 57 x trvalý odkaz
Last part 1 (Malá Lenora)
Tak to tak vypadá že naše malá Lenora je nemocná .... jde k doktorovi a tam se dozví že je vlastně mrtvá :-) ..... část první
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 2038 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 39 x trvalý odkaz
Death bed (Malá Lenora)
V tomto příběhu čeká Lenoru velké překvápko je na smrtelné posteli a dostane se ke svím mrtvím zvířátkům
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 2341 kB Hodnocení: 4.0 Spuštěno: 34 x trvalý odkaz
L´il ballerina (Malá Lenora)
Balet v podání malé Lenorky ale pro normálního člověka na špatném místě a ve špatnou dobu
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 2776 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 28 x trvalý odkaz
Little bunny foo foo (Malá Lenora)
Malí králíček Foo Foo má asi pořádný mindráky...
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 2082 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 21 x trvalý odkaz
The last dance of the ladybug (Malá Lenora)
Byla jednou jedna šťastná beruška ..... smích?! přejde!!
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 2111 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 22 x trvalý odkaz
Frito the demon (Malá Lenora)
Jednou jeden ďáblík dostal nápad jak se dostat do nebe...
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 1712 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 17 x trvalý odkaz
The dream catcher part 2 (Malá Lenora)
Překrásný sen se velmi často změní v noční můru a u Lenory to není nic neobviklého ........ část druhá
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 2552 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 27 x trvalý odkaz
The dream catcher part 1 (Malá Lenora)
Překrásný sen se velmi často změní v noční můru a u Lenory to není nic neobviklého ........ část první
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 2651 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 18 x trvalý odkaz
Insurrection of the insects (Malá Lenora)
Máte doma hodně pavouků?? vemte si příklad z tohoto příběhu
Přidáno: 26.10.06 Velikost: 2168 kB Hodnocení: 0.0 Spuštěno: 21 x trvalý odkaz
B*l*b*i*n*k*y

26. listopadu 2006 v 15:53 | Very |  Blbinky

Blbinky

26. listopadu 2006 v 15:51 | Very |  Obrázky - mix
Tak to je dost užitěčný..
Není ned dobré maskování
Tak tahle kočká ví co chce..
Není to přestrojenej Garfild?

O*b*r*á*z*k*y

25. listopadu 2006 v 20:16 | Very:) |  Harry Potter
To je Voldík

Vánoční obrázky

25. listopadu 2006 v 17:00 | Very |  Vánoce

Vánoce ve světě

25. listopadu 2006 v 16:50 | Very |  Vánoce
Finsko
Dárky roznáší dárky veliký Ukko, pomáhají mu pidimužíci, kteří prý zlobivé děti odnášejí do svého ledového království.
Grónsko
Tady bydlí Děda Mráz a píší mu sem děti z celého světa. Žije v podzemní jeskyni uprostřed věčného ledu.
Mexiko
Oslavují vánoce pro ně typicky - hlučně a vesele. Stromeček nemají. Sladkosti dávají do velkého hliněného džbánu na vodu - Pinty, který visí ze stropu a je ozdobený peřím, děti se po něm natahují tlučou dřevěnými hůlkami tak dlouho, dokud jim nespadne a sladkosti a dárky se nevysypou.
Rakousko
Na Vánoce se připravují několik týdnů dopředu. Tak jako my, tak i rakušané si vyrábí adventní věnce, ozdobené svíčkami a stuhami - zelonou, ta je barvou naděje a fialovou - barvou minulosti. Na Štědrý večer přichází Ježíšek přivolaný cinkáním zvonečku. Dárečky nebývají drahé. Spíše nápadité, praktické, vlastoručně vyrobené. Všechny dárečky balí otec hlava rodiny
USA
Vánoce tu jsou největším svátkem roku, přestože se slaví pouze jeden den - 25. prosince. Proto tento den musí být opravdu dnem D. Všude miliony světýlek, jak venku, tak doma, velkolepá vánoční výzdoba, oblékaj si trička s vánočními motivy, ohromné stromky, mnoho dárků, které nosí Santa Claus, čím více, tím lépe, ohromná hostina s krocanem s kaštanovou nádivkou.
Velká Británie
Vánoční svátky už začínají vlastně na Mikuláše, tedy 6. prosince. Vrcholem je 25. prosinec - den, kdy děti po probuzení nacházejí v červených ponožkách dárky od Santa Clause. Celá rodina se pak sejde nad nadívaným krocanem a švestkovým pudinkem - podivnou směsí oříšků, rumu, vajec, strouhanky, cukru, citrónu,švestek...
Španělsko
Vánoce ve Španělsku jsou svátkem rodiny. Dávají si dárečky, pije se šampanské, jí se marcipán. Děti sa však většinou obdarovávaí až na den Tří králů. Mikuláš zde dětem nosí dárečky do dřeváků.
Francie
Dárky dětem ukládá na krb nebo ke kamnům dobrý vánoční duch pére Noël. Je ze všech Ježíšků a Santa Clausů nejmladší. Od Santa Clause se liší vlastně jenom jménem. 25.12. k slavnostnímu stolu zvou do svých domácností bezdomovce, chudé, sirotky, vězně, ... , na kterém nechybí ústřice, šneci, žabí stehýnka, krocan plněný kaštanovou nádivkou a drahé ovoce. Tři králové jsou svátkem dětí a maminky jim v tento den upečou dort ozdobený papírovou figurkou, ve které je zapečená malá figurka. Kdo ji najde, je králem hry.
Německo
Ježíšek má rezavé vlasy a vousy a k přemisťování používá osedlaný divoký vítr. Dříve prý odnášel neposlušné děti a trestal nevěrné ženy. 1. 12. děti dostávají sladké adventní kalendáře a až do vánoc otvírají po jednom okénku se sladkým překvapením, vánočním stromečkem je jedlička.

Vánoce

25. listopadu 2006 v 16:36 | Very |  Vánoce

Význam vánočního období

Základem křesťanských Vánoc je biblický příběh o narození Ježíše Krista a oslava této události. Církev časově spojila narození Spasitele se starým mýtem zimního slunovratu, vyjadřujícím vědomí o věčném vítězství života nad smrtí a světla nad tmou. Svátek narození Páně se od 4. století šířil z Říma po celém křesťanském světě. Tato vánoční atmosféra a vánoční zvyky (domácí jesle, obdarovávání dětí, ozdobené stromečky atd.) stále trvají.

Vánoce

Den Ježíšova narození se slaví v křesťanském světě od 4. stol. 25. prosince. Na tento den připadala slavnost "neporaženého slunce". Východní církev slavívala narození Krista 6. ledna. To bylo datum jednoho pohanského svátku v Alexandrii :"Narození Božského eonu". Západní církev - v Římě - slavila 25. prosince a to bylo zase datum starého pohanského svátku "Narození věčného slunce". Pozdě po řadu století překryla tento obsah svátku úcta ke svatým třem králům (počet tří byl odvozen od tří královských darů, kteří mágové Ježíšovi přinesli).
Já říkám : Ať žijí Vánoce! :)

Útěk

25. listopadu 2006 v 16:29 | Very |  *FF-Černá kočka
Rozvázal mě a donesl do ložnice.Položil mě na postel a lehl si vedle mě.
,,Au..´´stočila jsem se do klubíčka.
,,Co je?´´
,,Krev!´´
,,Co krev?´´
,,Jsem upír a potřebuju krev..byla jsem moc dlouho bez ní..´´
,,A jakou potřebuješ?´´
,,Nulku...a musím toho člověka zabít sama!.´´svíjela jsem se v ,,bolestích,,.
,,Počkej tu já někoho seženu!´´odběhl.Pitomec jeden.Pomalu se mi vracela síla.
,,Tady je!´´řekl a přihnal se z jednim vojákem z jeho ochranky.
,,Musíme tu být jen mi..´´zaúpěla jsem přez ,,bolesti,,.
,,Jasně.´´odklusal pryč a zamknul dveře.Voják se třásl.
,,Neboj..Já tě nezabiju..pokud mi řekneš kde jsem.´´
,,V..v..´´
,,Kde?´´
,,V..hotelu Expres.Je to jeho hotel..´´
,,Díky.A moc se omlouvám ale..´´postavila jsem se.Hotel Expres znám.Proměnila jsem se v kočku.A majzla vojáka po hlavě a rozběhla jsem se proti sklu ale neprorazila jsem ho.Sklo trochu křuplo ale zůstalo celí.
,,To sem si mohl myslet!´´zakřičel Fred ve dveřích a mířil na mě zbraní.
,,Tak jo jsem v háji...´´koukala jsem se na zbraň.
***
Free
,,Takže unesli Katku!Nejspíš předpokládám že bude v hotelu Expres..Protože únosci patří.´´řekla jsem partě.
,,Takže jí unesl Fred Chepenter?´´zeptal se vlk.
,,Jo.´´
,,A proč sakra?´´zeptal se Martin.
,,Nevím..ale musíme jí pomoc!´´řekla jsem a vyrazili jsem.Jen Michal a Nikola zůstali protože by nám nepomohli.Ale i přesto s náma chtěli jít a byli naštvaný.
***
Proměnila jsem se zpátky.
,,Radši mě zabij!´´
,,Ne..to bych si potom neužil.´´zasmál se.
,,Nenávidím tě!´´
,,Škoda..neboj zvykneš si.´´a blížil se ke mě.Už byl u mě a začal mě líbat.Hryzla jsem ho do jazyka.
,,Au ty mrcho!´´chytnul se za pusu.
,,Máš to grázle!´´využila jsem chvíle a utíkala jsem na chodbu.Běžela jsem chodbou ale spadla jsem na zem a někdo mě vytáhl na nohy.,,Kruci puste mě!´´zasyčela jsem.
,,Pššt!´´usmál se Martin a za ním byli Free,Marcel a Elios!
,,Ty jeden parchante!´´zasyčela jsem na Eliose.
,,Promiň..já..´´přerušil ho cvakaví zvuk.Mířili na nás zbraněma.
,,Supr..sme v loji..´´řekla jsem suše.
,,Ruce nahoru!´´zakřičel Fred.
,,Tak to se povedlo..jsem připrvena být zacháněna..Ale kdo nás zachrání?´´řekla Free.
,,Nikdo!´´zasmál se Fred a svázal nás a hodil do sklepa apřišli za náma nějací vojáci.V jednom sem poznala toho co jsem ho majzla.Nebyl ani tak ošklivej..Ale pracovaj pro toho hajzla tak byl taky hajzl.
,,Kdo jim to píchne?´´zeptal se jeden.
,,Já po tom co mi chtěla udělat se chci pomstít!´´řekl a vzal si injekční stříkačky do ruky.
,,Sakra..´´hlesla jsem.Šel rovnou ke mě a sedl si.Tak aby to nikdo neviděl mi pošeptal..
,,Neboj..´´a vymáčkl tekutinu na zem.,,Dělej že spíš..´´šeptl a šel za ostatníma.Všem to takle udělal kromě Free které to musel opravdu udělat protože byla moc na očích.Všichni sem dělali že spíme.Za chvíli vojáci odešli.
,,To máme štěstí..´´oddechl si Martin.Vlk se osvobodil a pak nám ostatním pomohl.ZAchvíli jsem všichni stáli až na Free kterou nesl v náručí její brácha.
,,Jdem!´´řekl vkl když pomocí drápu odemkl.Jako první proskočil oknem ven.Martin mě chytl okolo pasu a vyskočil se mnou ven.Za chvíli jsme už všichni utíkali po trávníku.K naší smůle nás začali pronásledovat.Doběhli jsem k bráně a byli v pasti.
,,To snad ne!´´byla jsem namíchnutá.Někdo zatroupil a nějaký džíp prorazil branku a mi honem nasedli.Já nasedla k řidiči a ostatní se namáčkli do zadu.Byl to zase ten voják!Všimla jsem si že má modré oči a blonďaté vlasy.
Jeli jsem pryč.
,,Jak se jmenuješ a proč nám pomáháčš?´´
,,Jmenuju se Petr Mikeš a radši budu sváma než stím hejzlem co mě poslal na smrt.´´
,,Aha..a neřekneš to na mě?´´zašeptala jsem.Zakroutil hlavou a já se usmála.
,,Teď kam?´´zeptal se.
,,Já domů můžu.´´řekl Marcel.
,,Já taky.´´řekl Martin.
,,I my..´´řekl Elios i za spící Free.
,,Ale já ne..´´
,,Co kdyby si bydlela i nás?´´navrhl Elios.
,,Jasně..něco si vymyslim pro mamku..a vezmu sebou i Cat.´´usmála jsem se.,,A kam půjdeš ty?´´ zeptala jsem se Petra.
,,Nevím..asi do hotelu...domů taky nemůžu..´´
,,A co kdyby si šel s náma?Máme velkej dům a je prázdnej..´´navrhl Elios.
,,Jasně díky.´´usmál se voják.
,,A kde vůbec bydlíte?´´zeptala jsem se Eliose.
,,Myslím že ten dům dobře znáš...Hřbitovní ulice číslo 113.´´usmál se.
,,Cože?´´vykulila jsem oči.
,,Dali jsme ho do pucu.´´usmál se.Vrátili se mi živé vzpomínky.
,,Jedeme k tomu domu a vy dva..´´ukázal na Martina a Marcela,,..dojte domů sami.Jo?´´řekl Petr.
,,Jo..´´Zachvíli sme byli u domu a auto sme zkryli a Martin s Marcelem odešli domů.Překročila jsem tak známí a obávaný práh domu..

Únos

24. listopadu 2006 v 22:37 | Very:) |  *FF-Černá kočka
Chvíli jsem ležela na posteli a musela jsem myslet na Martina.Hráblo mu nebo co?Ozval se mobil.
,,Ano?´´
,,Ahoj Katko!´´ozval se veselí hlas Martina.,,Hádej co?´´
,,já..nevím co.´´řekla jsem naštvaně.
,,Díky Ref jsem upír!´´
,,A ty pako se radoješ?Nevíš že upíři sajou krev a ve dne nemůžou vycházet??´´vyjela jsem.
,,Neboj ani česnek ani svěcená voda ani světlo mi nevadí!´´
,,Tak to je super.´´řekla jsem kousavě.
,,Myslel jsem že budeš mít radost..´´
,,Proč sis to myslel?´´řekal jsem překvapeně.
,,Protože tě teď můžu ochraňovat..´´
,,Co?Mě?´´vyprskla jsem.
,,Jo..když si teď Marcel našel kočku myslel jsem..´´
,,Co sis myslel?´´
,,Že jsi volná..´´hlesl.
,,To jsem ale já kluka nechci!Hápete to všichni?!´´
,,Katko..´´
,,Martine prosím..chápej mě..AU!´´někdo mě zezadu omráčil..
*
Probudila jsem se v nějakym sklepě svázaná.
,,Hej kde to jsem?´´
,,U mě.´´ozval se drsný a skřípaví hlas.
,,Kdo si a kde si?!´´
,,Tady.´´vystoupil z temnoty starší vysoký chlap z moderně udělanou bradkou.Asi mu je tak 30.Hnědý vlasy,zelený oči.
,,Kdo si?´´
,,*Fred Chepenter..A i si jistě Kateřina Dubská že?´´
,,Jo..co mi chcete?!´´
,,Díky důvěryhodným zdrojům vím kdo si kočičko.´´
,,Free?!Ta mrcha?!´´řikla jsem.
,,Ne.Elios.´´
,,Ten parchant!´´
,,Klid..a zachvilku se oběví slabost..dal jsem ti něco na uklidnění.´´a fakt zachvíli jsem byla unavená že jsem se ani necukala.
,,Proč?Co ste mu dal?´´
,,Slíbil jsem mu že ho zbavim upírství..´´zasmál se.
,,Ale to nejde ne?´´
,,No právě!Ubožák jeden!´´smál se víc.
,,Parchante co chceš?!´´řekla jsem bojovně.
,,Poklad kterej se ukrývá v chrámu.Máš od toho všechny klíče.´´
,,Sošky..jak to víš?´´
,,Super už jsem chtěl navrhnout tykání.To vím z jedné knihy.´´
,,Aha.´´zamručela jsem.
,,Si celkem hezká..´´
,,Dík..ale ty ne.´´usmála jsem se.
,,Měla by si na mě být hodnější!Jinak tady zůstaneš.´´
,,Lepší než abych z tebou šla do postele.Nebo jak jinak můžeš myslet hodnější?´´
,,Ale ty semnou půjdeš ještě ráda!´´
,,To radši chcípnu!´´probodla jsem ho nenávistním pohledem.
,,Tohle přestaneš říkat!´´a odešel.Já zůstala po tmě sama.
***
Free
,,Free!Udělal jsem blbost!´´volal na mě z dálky.
,,Bráška jakou?´´
,,Řekl jsem Fredovi Chepenterovi kod je kočka!´´
,,Cože?Si normální?!´´
,,On mi slíbil že ze mě udělá zase člověka!´´
,,Blbe a ty si mu to věříl?!´´
,,Jo..jde mu jen o poklad!´´
,,Větší blbec už fakt nemůžeš bejt!´´plácla jsem se do hlavy.Tohle že je můj bratr?
,,Já vím!Unesl ji musíme jí pomoct!´´
,,A kam?!´´zatřebala jsem sním.
,,Nevím..´´
,,Fakt?!Tak to nám nepomůže!´´I když mě Kočka štve..stejně je má kámoška..a neni tak špatná.
,,Já vím..bože co jsem to udělal!´´
,,Jdeme pro vlka a ostatní!´´řekla jsem rozhodně.
***
Ve sklepě jsem byla snad dvě hodiny když za mnou ten hnusák přišel.Stále jsem byla zesláblá.
,,Co chceš?´´zavrčela jsem.
,,Rozmyslela sis to kočičko?´´
,,To si víš že..´´zamyslela jsem se.Něco mě napadlo.
,,Že co?´´
,,Že ano.´´usmála jsem se.
,,To bych nečekal ale je to příjemný..´´
,,Já vím.´´usmála jsem se jěště víc.Rozvázal mě a donesl do ložnice....


Ps: (poznámka autorky : Fred Chepenter čti (Fred Sčípentr)

Animačky

24. listopadu 2006 v 21:12 | Prcek |  Harry Potter
Tahle animačka se mi strašně líbí!At Malfoy ví že i ženský umí mlátit!:D
Tahle animačka taky dobrá,Hermiona s Harrym určitě mluví o něčem vážném....
že by začínající láska?
harry potter
Strach jim vládne v očích.....
Škola Krasohůlek.

24.11.2006

24. listopadu 2006 v 19:21 | Prcek
Milý deníčku,dnes se mi stal mega trapas!Šla jsem do školy.Lépe řečeno do 8.C. .Měly jsme šest hodin.Den jako vždycky.Hned po škole jsem valila domů abych stihla kroužek.Začíná ve tři,a zrovna je 14:49!!Musím valit.Víte,v týdnu chodím do dvou kroužků.Do hraní na kytaru a do chovatelskýho.Ten chovateslký je dnes.Když jsem ale přišla,viděla jsem nemilé překvapení.Seděla tam NEJPROTIVNĚJŠÍ holka ze třídy.Co,ze třídy!Ze světa!!
,,Nazdar Kláro,CO TADY DĚLÁŠ???"prohodím.
,,Nic...Budu sem chodit!"řekla a koukla se kam jinam než do zrdcátka.

,,To mi nemůžeš udělat!"zaúpím.
Asi jste si všimli že píšu jinou propiskou..ta černá už nepíše tak píšu červenou.
,,By ses divila.."zasmála se Klára (Klára=Kráva).
Jen pro informaci měla jsem bílé kalhoty.Světle bíle a černé tričko.
,,Podívej!Držíme ti poslední místo!"zakřičela Tamara a Hana (Klářiny NEJlepší kámošky, ale stejné krávy jako ona).
,,Hm,díky!"řeknu ironicky.
Sednu si.Po chvíly jdu na záhod.Všichni se smějí nevím proč...Na záchodě si všimnu že na bílích kalhotech mám červenou skvrnu!Ale měsíčky ted nemám!Dotknu se toho prstem a čuchnu si k tomu.Vždyt to je potravinářská barva!Podle vůně ji poznám protože jsem s ní ve škole pracovala.Tenkrát jsem si stěžovala jak smrdí..Počkat,už mi dochází proč se ostatní smáli!A taky mi dochází proč mi mé ,,Kamarádky" držely místo!Bych je zabila..no...už vím proč když sem šla ze školy řekla: ,,Holky,pojdte do obchodu s barvama na pečivo..Musím si je dokoupit do školy!"
Dyt mě ju tam tu barvu na sedadlo daly ONY!Na stopro to byl nápad Kláry!Se vsadím!! Naštvaně si sednu na záchod a prozvoním Marcy.
,,Marcy,ty husy...(bek)"
,,Co ti zas udělaly,Moni?"
,,Neřeš ale chce to pomstu!"
,,Ano,a já vím jakou..."řekne Marcy.

Jak se dostane Monika zpět do kroužku aniž by tu skvrnu viděly?
Jakou Marcela vymyslela pomstu?
Povede se jim pomsta?
To se dozvíte v příští části...

Zajímávé Vánoční zvyky

24. listopadu 2006 v 19:17 | Very |  Vánoce

Střevíc

Svobodné dívky házejí střevícem přes hlavu. Obrátí-li se patou ke dveřím, zůstanou doma. Obrátí-li se špičkou ke dveřím, provdají se a odejdou.


Lití olova
Nad plamenem se na kovové lopatce rozžhaví kousek olova až k bodu tání. Připraví se nádoba s vodou, kovový lavor nebo pod. a tekoucí olovo se do ní opatrně, ale naráz vlije. Vznikne tak odlitek velmi abstraktních tvarů. Přítomní se pak snaží rozpoznat, čemu je odlitek podobný. Podle tvaru se pak usuzuje, co koho čeká. Olovo má nízký bod tání a jde to snadno.

Stíny
Když se rozsvítí, dívají se všichni po stěnách. Čí stín nemá hlavu, ten do roka zemře.

U Štědrovečerní večeře

- chystá se o jeden talíř navíc, pro náhodného hosta

- pod talíř se sková zlatý penízek

- šupinky z kapra pro štěstí, a aby se nás držely penízky

- od slavnostní večeře se nesmí vstát, ani kdyby někdo bušil na dveře, protože ten, kdo vstane, do roka zemře
(Tak to my nedodržujem ani jeden) ;)

Vánoční koledy

24. listopadu 2006 v 19:07 | Very:) |  Vánoce
Asi nejznámější Vánoční koledy:
Jak si krásné neviňátko
Jak jsi krásné neviňátko, prostřed bídy nebožátko,
před tebou padáme, dary své skládáme.
Já ti nesu dvě kožičky, by zahřáli tvé nožičky,
já zas trochu mlíčka, by kvetla tvá líčka.
Já ti nesu veselého, beránka ze stáda svého,
s ním si můžeš hráti, libě žertovati.
A co my ti nuzní dáme, darovati co nemáme,
my ti zadudáme, písně zazpíváme.
Pastuškové mu dudají, zvuky dud sa rozléhají,
slavně dudy dujú, všeci prozpěvujú.
Měj se dobře, Jezulátko, přespanilé pacholátko!
S tebou se loučíme, Bohu poroučíme.
Štědrej večer nastal
Štědrej večer nastal, štědrej večer nastal,
koledy přichystal, koledy přichystal.
Panímámo vstaňte, panimámo vstaňte,
koledu nám dejte, koledu nám dejte.
Panimáma vstala, panimáma vstala,
koledu nám dala, koledu nám dala.
Tichá noc
Tichá noc, přesvatá noc, v spánku svém dýchá zem,
půlnoc odbila, město šlo spát, zdřímli dávno i pastýři stád,
/: jen boží láska, ta bdí :/
Tichá noc, svatá noc, náhle v ní jásot zní,
vstávej, lide můj, tmu z očí střes, v městě Betlémě Bůh zrozen dnes,
/: z lásky se člověkem stal :/
Tichá noc, svatá noc, stín a mráz vůkol nás,
v hloubi srdce však Gloria zní, dík, že hříšník se s důvěrou smí
/: u svaté rodiny hřát. :/
Rolničky
Sláva, už je sníh, jedem na saních,
kluci křičí, zvonek zní, jenom táta ztich.
Kouká na syna, uši napíná...
Co to slyší v rolničkách?
Na co vzpomíná?
Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas?
Kašpárek maličký nebo děda Mráz?
Rolničky, rolničky, co to zvoní v nich?
Maminčiny písničky, Vánoce a sníh.
Zvonky dětských let, rozezvoňte svět!
Těm, co už jsou dospělí, ať je znova pět!
Zvoňte zlehýnka, stačí chvilinka:
Vzpomínka jak rolničky v srdci zacinká.
Rolničky, rolničky, kdopak vám dal hlas?
Kašpárek maličký nebo děda Mráz?
Rolničky, rolničky, co to zvoní v nich?
Maminčiny písničky, Vánoce a sníh.